książki   |   opowiadania   |   artykuły   |   recenzje   |   download o mnie   |   księga gości   |   aktualności   |   kontakt
Opowiadania online Opowiadania online Opowiadania online

OPOWIADANIA ONLINE

Bolero
Bóg już tu nie mieszka
Choroba marzycieli
Dziennik z dalekiej podróży
Druga twarz pierwszego kontaktu...
Gdzie jesteś?
Jak w lustrze
Last Train to London
Leslie, kolejna ofiara mojej...
Myśliciel z Grand Central Station
Obóz kosmiczny
Ostatni taki człowiek
Parada desperatów
Planeta mgieł
Raport z Planety N
Słuchajcie, Kolumb
Sztafeta
Sztuka bezsensowej konwersacji
Ślepy los
Ta jedyna muzyka
Wszyscy mówią mi Tygrys
Wyzwolenie

KSIĄŻKI ONLINE

Pępek świata
Wczesna jesieńKSIĘGA GOŚCI

Podpis

AKTUALNOŚCI

Tak to bywa, że jeden telefon potrafi zmienić człowiekowi życie... Niedawno zadzwonił (powtarzam: zadzwonił) do mnie użytkownik po to, żeby mi podziękować - był przeziębiony, leżał w łóżku, natrafił na jedno z moich opowiadań i tak mu się spodobało, że postanowił odszukać do mnie telefon i zadzwonić, żeby powiedzieć jak bardzo mu się podobało. Już dawno z różnych przyczyn nie aktualizowałem tej strony, ale ten telefon chyba był właściwym impulsem - wkrótce pojawią się nowe opowiadania...
(22 lipca 2014)


OPOWIADANIA WG GATUNKÓW

opowiadania komedia
opowiadania science-fiction
opowiadania obyczajowe
opowiadania fantastyka

Opowiadania online

Opowiadania online

RAPORT Z PLANETY N

opowiadania - fantastyka - science-fiction - literatura

Krótkie opowiadanie o nieco nietypowej formie, ale chyba całkiem dobre. Tak przynajmniej twierdzi autor, uczciwy człowiek :)


pobierz plik

Tematyka opowiadania: science-fiction komedia

RAPORT Z PLANETY N - RECENZJE


"To jest bardzo ciekawy opis planety, o której z pewnością słyszeliście ;-] Jak już się połapiecie o którą planetę chodzi to możecie mieć niezły ubaw ^^"

2 lutego 2010, Wiktorpolak@poczta.fm

RAPORT Z PLANETY N - NAPISZ SWOJĄ RECENZJĘ


Podpis

RAPORT Z PLANETY N - FRAGMENT


Na początku swojego przekazu Wysoki Komisarz raczył podać w wątpliwość sens prowadzenia dalszych badań planety N sugerując, iż nie przynoszą one już żadnych wymiernych korzyści nauce. W odpowiedzi na to chciałbym podkreślić, iż nasza wyprawa dysponuje mandatem Komisji ds. Rzeczy Niezbadanych oraz Zbadanych Tylko Trochę, jak również Rady Delegatów Nad Wyraz Wyniosłych. W przesłanych uprzednio raportach starałem się przedstawiać postępy poczynione przez nas w badaniu zjawisk ożywionych na planecie N. Wszystko wskazuje na to, że stajemy naprzeciw przełomu w naszych działaniach mających na celu nawiązanie kontaktu ze wspomnianymi zjawiskami ożywionymi. Szczegóły ostatnich prac przedstawię w części naukowej niniejszego raportu.

Kontynuując wątek przekazu Wysokiego Komisarza chciałbym bardzo stanowczo zaprotestować przeciwko sugestiom jakoby wśród załogi szerzyło się pijaństwo i rozpusta, a już w szczególności hazard. Co prawda odnotowaliśmy wzmożoną liczbę porodów w ostatnich okresach czasów, ale moim zdaniem należy je przypisać permanentnemu wpływowi stanu nieważkości na nasze załogantki.

Przy okazji chciałbym obalić mit, że na wyprawę dobrano wyłącznie załogantki z dużym biustem, gdyż jest to wierutna bzdura. Spośród wszystkich ochotniczek starających się o udział w ekspedycji musieliśmy co prawda wyselekcjonować przedstawicielki o określonych kształtach, ale wynikało to z faktu, że z Głównej Fabryki Strojów Nietypowych A Nawet Fikuśnych otrzymaliśmy, oczywiście wbrew złożonemu zleceniu, wyłącznie skafandry o wymiarach 120-70-90. Nie chcąc opóźniać lotu musieliśmy przystać na takie ograniczenie.


Opowiadania online